Metody leczenia dalekowzroczności


korekcja dalekowzroczności

Hypermetropia, hyperopia bądź bardziej spopularyzowana dalekowzroczność to dolegliwość narządu wzroku, która w głównej mierze objawia się tym, iż w sposób prawidłowy i wyraźny jesteśmy w stanie dostrzec tylko te przedmioty, które znajdują się od nas w odpowiedniej odległości. Im bardziej zaawansowana choroba, tym oczywiście dalej muszą być one położone, abyśmy byli w stanie dostrzec je prawidłowo.

Dolegliwości towarzyszące dalekowzroczności

Dalekowzroczność dotyczy nieprawidłowej budowy ludzkiego narządu wzroku. Gałka oczna jest zbyt krótka, podczas gdy rogówka jest zbyt płaska. Powoduje to wspomniane zakłócenia, które musimy korygować. Dolegliwość ta nie jest tak powszechna, jak krótkowzroczność, jednak mimo to dotyka sporej liczby osób. W głównej mierze jej wystąpienie związane jest z czynnikami genetycznymi. Jeżeli bowiem rodzice zmagają się z dalekowzrocznością, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż ich dzieci również będą narażone na jej działanie.

Poza nieprawidłowym postrzeganiem przedmiotów oddalonych od nas na krótką odległość, wystąpić mogą również inne objawy. Wspomnieć można chociażby o pieczeniu i bólu oczu, a także migrenie, która może pojawić się w przypadku zbyt intensywnej i długotrwałej pracy oka. Jeżeli tego typu następstwa będą miały miejsce, powinniśmy udać się do okulisty, który przeprowadzi odpowiednie badanie wzroku, a także zaleci dalsze czynności korygujące.

Metody korekcji dalekowzroczności

W głównej mierze opierają się one na konieczności noszenia okularów. Wyposażone są one w tak zwane szkła wypukłe, których moc określa się dioptriach, przyjmując wartości dodatnie (popularne "plusy"). W zdecydowany sposób poprawią one ostrość widzenia, dzięki czemu usprawniona zostanie nasza zdolność postrzegania. Mniej zaawansowane wady związane z dalekowzrocznością można wyleczyć. Należy jednak pamiętać o tym, że okulary muszą być noszone regularnie, nie możemy robić sobie żadnych przerw od kuracji.

Bardzo skuteczne okazać się mogą także różnego rodzaju soczewki kontaktowe, które zakłada się bezpośrednio na oko. Poprawiają one komfort korzystania ze szkieł, a także mogą stanowić estetyczną ozdobę. Wiele jest bowiem produktów, które poza korekcją wzroku, zmieniają kolor naszej tęczówki, dzięki czemu uzyskujemy bardzo interesujący efekt.


Przeczytaj także:

korekcja prezbiopii
okresowe badanie wzroku

© zOkularami.pl

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates