Na czym polega fenomen marki Ray-Ban?


Ray-Ban - najbardziej znana marka okularów

Każdy z nas na pewno słyszał o kultowych okularach marki Ray-Ban. Okulary przeciwsłoneczne tej marki są numerem 1 wybieranym na całym świecie. Noszą je zwykli ludzie i celebryci. Na czym polega fenomen marki Ray-Ban i dlaczego każdy chce mieć choć jedną parę okularów tej marki? Czytajcie dalej.

Historia marki Ray-Ban

Okulary Ray-Ban zostały po raz pierwszy wyprodukowane przez firmę produkującą sprzęt medyczny Bausch & Lomb w 1930 roku. W tym czasie następował rozwój technologii lotniczej i powstawały nowe samoloty osiągające wyższe wysokości. Piloci latający samolotami coraz częściej skarżyli się na bóle głowy i nudności. Wynikały one z nieprzerwanego patrzenia na jasne niebo na dużych wysokościach i mocnych, oślepiających promieni słonecznych. W celu rozwiązania problemu, amerykańska armia zleciła firmie Bausch & Lomb znalezienie skutecznego remedium.

Prototyp nowoczesnych okularów

W połowie lat 30. XX wieku powstał prototyp okularów znanych jako antyodblaskowe. Okulary blokowały 100% promieni UV i przepuszczały zaledwie 15% światła słonecznego. Od razu spodobały się pilotom, a ich szyk sprawił, że szybko stały się popularne również wśród zwykłych obywateli. Model aviator, czyli pierwszy model marki Ray-Ban, odniósł niebywały sukces, bo okulary nie miały żadnej konkurencji.

Ray-Ban z Aviatorami

Współczesne okulary Ray-Ban wywodzą się w prostej linii od wysoce funkcjonalnych, trwałych okularów zaprojektowanych dla wojska. Kultowy Aviator od początku wprowadzenia do sprzedaży utrzymuje się w ścisłym topie. Charakterystyczny kształt nawiązujący do kształtu kropel wody, soczewki z barwieniem gradualnym, doskonałe filtry chroniące przed promieniowaniem UV, wysoka jakość oprawek – decydują o przydatności okularów Ray Ban i ich ogromnych walorach funkcjonalnych. Przy całej praktyczności zastosowanych w nich rozwiązań, trudno nazwać je przedmiotami zbytku. Jako ochrona dla narządu wzroku okulary te sprawdzają się idealnie, a przy tym mają na tyle dobrą stylistykę, że większości noszącym je osobom przydają klasy i gwiazdorskiego blasku. Zalecamy zapoznać się z propozycjami okularów Ray-Ban typu Aviator w Kodano.pl, a także z pozostałymi ich typami.

Ray-Ban i model Wayfarer

Kolejnym modelem marki Ray-Ban po awiatorach był model wayfarer, pasujący zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Okulary bardzo spodobały się w Hollywood i ponownie odniosły spektakularny sukces.

Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych

Marka Ray-Ban wprowadziła również na rynek okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, które szybko stały się prawdziwym hitem, szczególnie wśród osób uprawiających sporty wodne i zimowe.

Nowoczesne technologie

Producenci okularów prześcigają się w wykorzystywaniu zdobyczy najnowszych technologii przy wypuszczaniu nowych linii okularów. Luksusowe marki, do których należy również Ray-Ban produkują swoje okulary z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów takich jak tytan, karbon i wysokiej klasy stal. W oprawkach stosuje się zawiasy pozwalające na wyginanie okularów w każdą stronę. Okulary są więc niezniszczalne. Producenci dbają też o wysokiej klasy materiały wykorzystywane do produkcji soczewek. Soczewki do okularów wytwarzane są z uszlachetnionego szkła z odpowiednim barwieniem i filtrami ochronnymi.

Okulary przeciwsłoneczne firmy Ray-Ban są rozpoznawalne na całym świecie i trudno pomylić je z okularami innej marki. Okulary Ray-Ban wpisują się w każdy styl i są zawsze na topie, mimo zmieniającej się mody i zmieniających się trendów.


Przeczytaj także:

materiały na oprawki okularowe
okulary dla każdego

© zOkularami.pl

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates