Okulary są dla każdego


okulary dla każdego

Dziesiątki oprawek okularowych w salonach optycznych i sklepach internetowych często utrudnia prawidłowy ich dobór, dlatego warto wiedzieć z jakimi rodzajami oprawek okularowych się spotykamy. Oprawki, ze względu na budowę, można podzielić na dwie główne kategorie:

  1. oprawki metalowe - oprawki charakteryzujące się długim "czasem życia" - są bardzo wytrzymałe. Kupując takie oprawki możemy w razie konieczności wymienić tylko szkła nie narażając się na dodatkowe koszty. Zwykle okulary metalowe są cięższe od innych oprawek. Czasem u niektórych pacjentów mogą występować reakcje alergiczne na niektóre typy metali używanych do produkcji oprawek, ale dla nich są dostępne również oprawki antyalergiczne, nie powodujące uczuleń.
  2. oprawki plastikowe (z tworzyw sztucznych) - są zwykle lżejsze od oprawek metalowych. Niektóre z nich są podatne na wpływ temperatury i w związku z tym wymagają częstszej korekcji kształtu. Wiele typów oprawek tego typu z biegiem czasu staje się bardziej podatne na działanie mechaniczne, traci elastyczność, staje się krucha. Dlatego też oprawki tego typu nie są zalecane dla osób chcących zmieniać w przyszłości tylko szkła nie zmieniając oprawek.

Niezależnie od płci i wieku

Projektanci przygotowali duży wybór oprawek, pasujących do każdej twarzy - od przeciwsłonecznych okularów damskich po okulary korekcyjne męskie. Wiele osób - zarówno kobiet jak i mężczyzn - bardzo dobrze wygląda w okularach, jeśli są dobrze dobrane do ich kształtu twarzy. Zarówno eksperci, projektanci, jak i sami użytkownicy zgodnie twierdzą, że odpowiednie okulary korekcyjne dodają powagi i pewności siebie i stają się ciekawym elementem twarzy.

Niezależnie od wieku - także dla dzieci

Wybór okularów dla kilkuletnich dzieci jest nie lada wyzwaniem. Wiadomo, że dzieci nie są chętne do noszenia okularów - inne dzieci się z nich śmieją, okulary przeszkadzają im w codziennych aktywnościach, etc. Warto więc przyłożyć się do wyboru odpowiednich oprawek, po to, aby dziecko je polubiło i nosiło z chęcią.

Oprawki okularowe dla dzieci powinny być przede wszystkim atrakcyjne wizualnie. Muszą podobać się naszej pociesze, w innym wypadku, będzie unikało ich noszenia. Dlatego zaproponujmy dziecku kilka wzorów, kolorów i pozwólmy, by samo zdecydowało, które mu się podobają.

Ponadto, okulary korekcyjne dla dzieci muszą być oczywiście wygodne. Najważniejsze by były miękkie, odporne na urazy, wygodne. Najlepszym rozwiązaniem są więc okulary plastikowe. Dla najmłodszych dzieci, którym okulary mogą zsuwać się z nosa, produkowane są okulary, które można założyć jak opaskę, czyli nie tylko za ucho, a okalające główkę wokoło. A wybór kolorów i modeli jest tak duży, że z pewnością zakupy będą dla dziecka przyjemnością porównywalną z kupnem nowej zabawki.


Przeczytaj także:

okulary przez Internet
okulary do kształtu twarzy

© zOkularami.pl

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates